8090100#*6655*

قوانین سایت

بنام خالق آنام

تمام نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تنها تحت قوانین و مقرراتی که در ادامه آورده شده است قابل‌استفاده هستند. ضروری است لطفا این قوانین و مقررات پیش از استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام به‌دقت مطالعه شوند. استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام، به‌منزله‌ی قبول تمام این قوانین و مقررات است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلا اعتبار می‌نماید. شرکت ممکن است در هرزمانی، قوانین و مقررات را تغییر داده و یا به‌روزرسانی نماید. کلیه تغییرات از طریق وبلاگ، ایمیل و یا پیام داخل نرم‌افزار اطلاع‌رسانی خواهند شد. ادامه‌ی استفاده کاربر از نرم‌افزارها به‌منزله پذیرش قوانین و مقررات جدید است.

 

ثبت سفارش خدمات و فروشگاه در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام

شرایط و مقررات

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات:

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است :

۱-۱ مشتری: افرادی که در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام اعلام نیاز به خرید و یا خدمات کرده اند.

۱-۲ متخصصین : افرادی که در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام برای انجام خدمات و فروش محصولات اعلام آمادگی کرده اند.

۱-۳ کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام متصل و از خدمات نرم افزاری بهرمند می‌شود.

۱-۴ کاربران: مشتری ها (درخواست دهندگان) و متخصصین مورد اعتماد شرکت سلامت هستی آنام.

۱-۵ شرکت: ارائه دهندۀ سرویس و یا فروش محصولات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام.

۱-۶ سرویس : سرویسی که شرکت سلامت هستی آنام با برندهای مرتبط ارائه می‌دهد.

۱-۷ حساب کاربری : حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس های نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام در نرم‌افزار های متفاوت ایجاد کرده‌اند.

۱-۸ اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس های نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام موجود دارند.

۱-۹ اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری یا متخصصین نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام در اختیار کاربر/کاربران قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی وغیره.

ماده ۲ – حساب کاربری:

۲-۱ کاربر با ثبت نام در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام می‌پذیرد که قوانین و مقررات آنام را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است.

این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از آنام به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲ برای استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی و تابع قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در آنام کنند. برای استفاده از آنام کاربر باید مشخصات درخواستی را دراپلیکیشن یا سایت ثبت کند. برای ایجاد حساب کاربری شرایط زیر الزامی است:

داشتن ۱۸ سال تمام شمسی

تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه و مشخصات مورد نیاز هر نرم افزار

در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ی شرکت اقدام به ایجاد یک حساب کاربری به نام شرکت می‌نماید و در این صورت، اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شماره‌ی ثبت و شناسه‌ی ملی شرکت در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها می‌بایست در کنار مشخصات نماینده‌ی شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

 

۲-۳ کاربر می‌پذیرد و متعهد میشود تا اطلاعات خواسته شده صرفا مربوط به شخص خود و مورد نیاز شرکت را به صورت صحیح و به‌ روز در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام وارد کند و عواقب ورود اطلاعات جعلی و یا شخص دیگر مستقیما بر عهده کاربر وارد کننده اطلاعات غلط و جاعل می باشد.

۲-۴ هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در هر یک از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام داشته باشد.

۲-۵ مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا سایر خدمات مربوط به شرکت انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

۲-۶ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

۲-۷ کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری انتقال دهد.

۲-۸ در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

۹-۲ هر کاربر با ثبت‌نام در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌های صادره از حساب کاربری خویش را پذیرفته و درنتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می‌نماید.

۱۰-۲ در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات مربوط – در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود – شرکت حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.

۱۱-۲ با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای آنام ضروری است، کاربر می‌بایست اینترنت موردنیاز را به انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تدارک ببیند و مخارج آن‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی خدمات محاسبه و از کاربر دریافت می‌شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و متخصصان است.

۱۲-۲ هزینه‌ی خدمات از طریق نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام محاسبه و به مشتری اعلام می‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به زمان درخواست خدمات (ساعات مختلف یا روزهای هفته)، مشخصات خدمات درخواستی و سایر عوامل مؤثر متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست خدمات (در خصوص مشتری) یا پذیرش درخواست خدمات (در خصوص متخصص) حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

۱۳-۲ هزینه‌ی خدمات که در هنگام درخواست برای مشتری نمایش داده می‌شود مطابق لیست خدمات ارائه‌شده تعیین و محاسبه‌شده و از طرف متخصص اعلام گردیده است و درصورتی‌که خدمات از این حدود تجاوز کند و مشتری درخواست انجام خدمات دیگری داشته باشد، متخصص مجاز خواهد بود قیمت تعیین‌شده را تغییر دهد و با تأیید مشتری به‌تناسب هزینه خدمات بر این مبلغ بیفزاید. ایجاد هر تغییری در شرایط خدمات از قبیل درخواست خدمات اضافه توسط مشتری و یا افزایش مدت‌زمان انجام خدمات،یا مواد مصرفی مشمول حکم اخیر خواهد بود و متخصص را مجاز خواهد کرد که بر طبق موازین قیمت‌گذاری خود قیمت تعیین‌شده را تغییر دهد. در سایر موارد قیمت تعیین‌شده غیر قابل‌تغییر خواهد بود.

۱۴-۲ مشتری هزینه‌ی خدمات را به یکی از دو روش زیر به شرکت پرداخت می‌کند: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا (۲) پرداخت نقدی به متخصص. در صورت ضرورت و بنا به تشخیص صلاحیت شرکت، ممکن است راه‌های دیگری نیز برای پرداخت به کاربر پیشنهاد شود.

۱۵-۲ در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت ، بسته‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران مشتری در نظر گرفته می‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار مشتری افزوده می‌شود یا تخفیف مشخصی به مشتری اختصاص می‌یابد. درصورتی‌که بسته‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس‌ازآن تاریخ بلا اعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هرزمانی قابل‌تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.

ماده ۳ – استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام

۳-۱ متخصص متعهد می‌شود در حین ارائه خدمات یا فروش محصولات شرکت از استعمال دخانیات و هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود امتناع کنند.

۳-۲ با استفاده از سرویس کاربر می‌پذیرد که از متخصص برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی و غیر متعارف برطبق قوانین و سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست همراه داشته باشد.

۳-۳ کاربرمشتری متعهد است در صورت داشتن هرگونه تقاضای نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر درمنزل، موضوع را قبل از توافق بر انجام کار به کاربر آنام اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست خدمت و عزیمت کاربر آنام به محل انجام خدمت، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مشتری است.

۳-۴ کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس به صورتی که به متخصص یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

۳-۵ کاربر می‌پذیرد که متخصص ممکن است از طریق ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

۳-۶ شزکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام اضافه می‌شود.

۳-۷ کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر شرکت در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد.مگر اینکه شرکت رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

۳-۸ کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که شزکت در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۳-۹ کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شزکت برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۳-۱۰ مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام به عهدۀ کاربر است.

۳-۱۱ کاربر مشتری متعهد می شود که زمان حضور و جنسیت متخصص مورد نظر را بر طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و با توجه به قوانین صریح دین مبین اسلام درخصوص جنسیت زن و مرد غیر محرم از قبل اعلام کند تا شزکت بتواند با برنامه ریزی و طبق درخواست مشتری کاربر به محل اعزام کند.

۳-۱۲ کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام خدمات از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام، از مشتریان یا متخصصین نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مشتریان یا متخصصین نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین شرکت خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول انجام خدمت، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مشتریان یا متخصصین در سرویس ها ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

۳-۱۳ با استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام کاربر می‌پذیرد که در حین انجام خدمت، نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.

۳-۱۴ کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از خدمات، است.

۳-۱۵ کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.

۳-۱۶ کاربر می‌پذیرد که نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آناخدمات و فروشگاه نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین مشتریان و متحخصصین شزکت را جهت توافق بر انجام یک خدمت فراهم می‌کند. در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام متخصصین مختارهستند یک درخواست خدمت را بپذیرند یا رد کنند، همچنین مشتری مختار است پس از ارسال درخواست خدمت، مشخص شدن متخصص و قیمت و قبل از آغاز عزیمت متخصص به نقطه مبداء، خدمت را لغو کند یا خیر. لذا هر خدمتی که مشتری با نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین شزکت و مشتری در نظر گرفته شود.

۳-۱۷ خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام ممکن است با مشارکت خدمات مراکز/اماکن/شرکت‌های معتبر مورد تایید دیگری ارائه شود که شرکت کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و شزکت مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این مراکز/اماکن/شرکت‌ها ندارد.

۳-۱۸ کاربر مشتری می پذیرد که اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبهای خود اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی خود را بدون مواظبت در معرض متخصص قرار ندهد و بر نگهداری آنها نظارت داشته باشد. همچنین قبل از خروج متخصص تمامی لوازم منزل خود را کنترل نموده و هرگونه کاستی احتمالی را قبل از ترک متخصص اطلاع دهد.

۳-۱۹ متخصص نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام بدیهی است که می پذیرد شخصا در حفظ و نگهداری تمامی اشیای منزل مشتری نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید شخص خود جوابگوی مشتری باشد.

۳-۲۰ کاربران پذیرفته اند که نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تنها به عنوان یک نرم افزار عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می توانند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند.

۲۱-۳ مالکیت معنوی نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و تمام ملحقات آن ازجمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این عنوان متعلق به شرکت سلامت هستی آنام میباشد.

۲۲-۳ کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیر انحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

۲۳-۲ کاربران نمی‌توانند نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

۲۴-۲ کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌ طورکلی انتقال نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.

۲۵-۲ کاربران نمی‌توانند و نباید به هیچ عنوان به هیچ‌یک از سرویس‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

۲۶-۲ کاربران نمی‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.

۲۷-۲ کاربر متعهد است که در استفاده از خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و شرکت، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را خدشه‌دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی گردد به عهده‌ی کاربر است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

۲۸-۲ کاربر اقرار می‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تنها مجوز استفاده‌ی غیر انحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌کند و به‌این‌ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به شزکت و نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

۲۹-۲ کاربر می‌پذیرد که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت است و شرکت می‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام گردد.

۳۰-۲ کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط شرکت از طریق پیامک، ایمیل یا نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام در خصوص استفاده از خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌گردد مطالعه نماید و در صورت عدم موافقت، ضمن توقف استفاده از سرویس ها، مخالفت خود را بصورت رسمی به اطلاع شرکت برساند. عدم اطلاع رسانی به شرکت و یا استمرار استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام ، به منزله امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سند مزبور متعهد و ملتزم می‌نماید.

۳۱-۲ درصورتی‌که یک فرد با مشخصات هویتی معین هم‌زمان به‌عنوان «مشتری» برای یک خدمات درخواست ارسال و همان فرد این درخواست را به‌عنوان «متخصص» قبول کند، عمل مزبور تقلب قلمداد می‌شود و شرکت را مجاز خواهد نمود که سه برابر هزینه‌ی خدمات انجام‌شده به طریق فوق را از متقلب وصول نماید. در شرایطی که این مبلغ تکافوی جبران خسارت وارده را نکند، شرکت مجاز خواهد بود بنا به تشخیص خود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق شرکت برای انسداد حساب کاربری مذکور نخواهد بود. درصورتی‌که که وابستگان یک فرد با همکاری وی اقدام به اعمال مشابه کنند یا کاربران به هر شکل نسبت به شرکت اِعمال حیله و تقلب نمایند و بدین‌وسیله موجبات ضرر شرکت را فراهم آورند، مشمول حکم اخیر خواهند بود.

۳۲-۲ مشتری تعهد می‌نماید از مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و … در طول انجام خدمات و در حضور متخصص اجتناب نماید. همچنین استفاده یا در اختیار داشتن اسلحه، وسایل قمار و… در حین انجام خدمات و در حضور متخصص ممنوع است و حق لغو حساب کاربری، جریمه و نیز دعوی حقوقی و کیفری علیه مشتری را برای شرکت ایجاد می‌کند.

۳۳-۲ مشتری در طول دریافت خدمات ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از هر نظر است و درنتیجه رعایت مقررات مربوط به حجاب برای بانوان و… برای مشتری الزامی است.

۳۴-۲ مشتری موظف است هزینه‌ی خدمات را که توسط نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام تعیین می‌گردد، به یکی از طرق پیش‌بینی‌شده در آن ماده پرداخت نماید. پس از ارسال درخواست خدمات (در شرایطی که خدمات وفق درخواست اولیه انجام پذیرد و در شرایط آن تغییری داده نشود) یا پس از پایان خدمات مشتری نمی‌تواند به میزان هزینه‌ی خدمات اعتراض کند یا پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را بنماید. درصورتی‌که مشتری به هر علت – ازجمله به خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه‌ی تلفن همراه، بروز نقص در نرم‌افزار و … – نتواند هزینه‌ی خدمات را پرداخت کند، شرکت مجاز خواهد بود که این هزینه را از اعتبار کاربر در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام کسر کند یا مبلغ آن را از نام‌برده وصول نماید و مشتری نمی‌تواند نسبت به این اقدام اعتراضی داشته باشد.

۳۵-۲ مشتری می‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خدمات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام قابل‌استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.

 

‌ماده ۴ – هزینه‌ها و پرداخت

۴-۱ کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به متخصص می‌پردازد وجود ندارد.

۴-۲ کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس از قبل از طرف متخصص مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی‌تواند داشته باشد.

۴-۳ پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط شزکت مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از درون نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام ، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به متخصص.

۴-۴ کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس یا عوامل دیگر متغیر باشد.

۴-۵ کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در  نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در  نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام فراهم نشود مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مشتری با دفتر شرکت یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مشتری به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمت را از اعتبار کاربر در آچاره کسر کند.

۴-۶ کاربر می‌پذیرد هیچوقت درخواستی ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را داشته باشد. کاربر مشتری اگر پس از ارسال درخواست و پذیرش درخواست توسط یک کاربر متخصص ، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند و کاربر متخصص اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انحام خدمت حضور پیدا نکند شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند.

۴-۷ مشتری می‌پذیرد که هر گونه تخریبی که در ابزار نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام درنتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، تعویض و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب کاربر کسر یا از وی وصول کند.

۴-۸ کاربر نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام متعهد می شود که تقاضای هیچ گونه وجهی علاوه بر مقدار از پیش اعلام شده توسط نرم افزار نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان ربطی به شرکت ندارد.

۴-۹ کاربر مشتری نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به شرکت ندارد. شرکت این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از کاربر مشتری می خواهد که این موارد را حتما به پشتیبانی شرکت اطلاع دهد.

‌ماده ۵ – مسئولیت شرکت 

۵-۱ شرکت با تمام امکانات خود از جمله واحدهای خدمات مشریان ۲۴ ساعته، واحد صدای مشتریان و میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائۀ و استفادۀ خدمات شرکت بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

۵-۲ شرکت با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران، سلامت ، زمان ارائۀ سرویس و یا کیفیت و سلامت محصولاتی که با استفاده از سرویس‌ها و محصولات شرکت خریداری شود ارائه دهد.

۵-۳ شرکت تلاش خود را جهت استفاده از نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۵-۴ تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.

۵-۵ چنانچه هر یک از کاربران شرکت در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق واحدهای خدمات مشتریان ۲۴ ساعته و صدای مشتریان شرکت مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

۵-۶ جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات شرکت و استفاده از  نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام مشتری و کاربر متخصص ، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط شرکت در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات شرکت آشنا شوند. همچنین همکاران ما در واحد خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.

‌ماده ۶ – مسئولیت کاربران

۶-۱ مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و کاربرمتخصص ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت بعمل آورد.

۶-۲ هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و شرکت حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

۶-۳ کاربر نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی و مصرفی استفاده کند که توسط شرکت تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (لباس کار یا ابزار مصرفی خدمات شرکت ) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مشتری و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربرمتخصص و در صورت لزوم شرکت به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به شرکت خواهد بود.

۶-۴ مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات کشوری برعهدۀ کاربران است.

 

ماده ۷ – شرایط وسائل همراه کاربر بشرح زیر است:

۷-۱ وسایلی که مشتری نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو.

۷-۲ وسایلی که کاربر متخصص نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، هر گونه سلاح گرم و سرد و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هر مواد دیگری که نامتعارف یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

۷-۳ درخواست خدمت بدون حضور مشتری درخواست دهنده (مالک یا مستاجر یا وکیل ایشان) توسط کاربر شرکت ممنوع است و کاربر حق درخواست و انجام خدمت را نخواهد داشت، در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و شرکت حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

 

‌ماده ۸ – موارد فنی

۸-۱ کاربر حق ندارد هیچگونه تلاشی درجهت استخراج سورس کد یا مهندسی معکوس یا فعالیتهای مشابه درخصوص نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام انجام دهد مگراینکه اجازه چنین تعاملی را بصورت کتبی وقانونی بامهر شرکت را دارا باشد.

۸-۲ کاربر مجاز نیست با استفاده از تکنیکهای مختلف و روشهای فضای مجازی نسخه دیگری از سرویس نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا در روش ارائۀ سرویس تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۸-۳ کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی سرویس اجرا کند.

۸-۴ کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام یا سرویس های مرتبط با آنام انجام دهد.

 

‌ماده ۹ – محتوای تولید شده توسط کاربران

شرکت ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزارهای شرکت سلامت هستی آنام و یا سایر بخش‌های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس‌های مرتبط به شرکت کاربران این حق را به شرکت می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

‌ماده ۱۰ – قطع سرویس

شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (متخصص یا مشتری) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا اعضا خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس شرکت را دارد.

 

‌ماده ۱۱ – توافق از راه دور

۱۱-۱ کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت ، از طریق سیستم رایانه‌ای شرکت بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

۱۱-۲ مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

۱۱-۳ کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۱۱-۴ کاربر با عضویت در سرویس شرکت قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

قرارداد حاضر از هر نظر تابع قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی تهران حل‌وفصل خواهد شد.

حقوق مادی و معنوی این سرویس وب سایت و نرم‌افزارهای موبایل و… متعلق به شرکت سلامت هستی آنام است.

آنام ماساژ

قوانین سایت

تیم ما در فضای مجازی

نقشه سایت

 

فروشگاه

همه محصولات مصرفی

همه محصولات ورزشی

همه محصولات پزشکی

همه محصولات فصلی

همه تخفیف های محصولات

قوانین

قوانین اپلیکیشن

قوانین سرویس ها

قوانین همکاری با آنام

قوانین کاربران مشتری

سفارش آنی خدمات متفاوت 8090100#*6655* رد کردن